• Domů
  • Novinky
  • LʼEtape Czech Republic by Tour de France i v roce 2024 s podporou značky Škoda Auto
LʼEtape Czech Republic by Tour de France i v roce 2024 s podporou značky Škoda Auto

› Čtvrtý ročník největší silniční cyklistické akce pro amatéry v Česku podporuje Škoda Auto jako generální partner, poskytne 14 vozů Kodiaq, Superb a Enyaq
› Zázemí na Strahově nazvané LʼEtape vesnička bude i letos nabité doprovodnými aktivitami nejen pro závodníky
› Svátek cyklistiky začne 15. června na území Prahy a Středočeského kraje, 17. srpna se uskuteční ještě horská etapa v Jihočeském kraji

Mladá Boleslav, 13. června 2024 – Společnost Škoda Auto na českém trhu pokračuje v partnerství s cyklistickým závodem pro širokou veřejnost LʼEtape Czech Republic by Tour de France. Pořadatelům čtvrtého ročníku poskytne 14 vozů Škoda, v zázemí v Praze na Strahově i v Prachaticích návštěvníkům ukáže nové automobily a nabídne zajímavý doprovodný program pro děti i dospělé. V barvách Škoda WLC se klání zúčastní i cyklističtí ambasadoři značky Škoda.

Škoda Auto počtvrté v hlavní roli
LʼEtape Czech Republic se poprvé uskutečnila v roce 2021. I přes složité období poznamenané covidovou pandemií se na start u legendárního strahovského stadionu postavily bezmála dva tisíce cyklistů. Při loňském třetím ročníku už vyrazil vstříc tratím ve Středočeském kraji peloton čítající téměř tři tisíce závodníků. Pro letošní rok organizátoři připravili hned dva závody – 15. června kopcovitou etapu ve středních Čechách a 17. srpna horskou etapu v Jihočeském kraji.

Škoda Auto se této největší akce pro amatérské silniční cyklisty na území ČR opět zúčastní v roli generálního partnera. Závod pod hlavičkou slavné Tour de France přitahuje stále více pozornosti a pořadatelé se snaží každý rok zatraktivnit program. K aktivnímu zapojení do závodu nejsou potřeba žádné licence a jiné profesionální předpoklady. Zúčastnit se může každý fanoušek cyklistiky, který chce na vlastní kůži zažít pocity slavných profesionálů na trati Tour de France. Kdo nebude chtít závodit, může se přijít jen podívat. V Praze na Strahově i v Prachaticích bude připravena spousta zajímavých aktivit pro veřejnost.

Program pro všechny věkové skupiny na trati i v zázemí
Závod s licencí francouzské organizace A.S.O. do České republiky každoročně přináší atmosféru nejslavnějšího cyklistického závodu na světě. Stejně jako Tour de France není zaměřený pouze na závodění. Nad rámec sportovního zážitku nabízí bohatý doprovodný program. Na své si přijdou fanoušci cyklistiky, rodiny s dětmi i milovníci francouzské kultury a gastronomie. Výchozím bodem každé etapy závodu bude zázemí tzv. LʼEtape vesničky s mnoha stánky, atrakcemi a oficiálními produkty Tour de France. Škoda Auto v ní bude mít svou prezentaci s dětským dopravním hřištěm, představením nových modelů Octavia, Kodiaq a Superb i cyklistického příslušenství. Nebude chybět přehlídka jízdních kol, přítomen bude i maskot a další doprovodné prvky pro děti. Stan WeLoveCycling.cz nabídne možnost svézt se na cyklosimulátorech s aplikací ROUVY a další atrakce pro všechny věkové skupiny. V závodě budou startovat ambasadoři Škoda WLC Zdeněk Štybar, Jiří Ježek, Michal Kamermeier alias Majk na cestách a v dresu Škoda WLC nastoupí i hvězda světového formátu Alberto Contador. Vozy Škoda vyrazí také na trať závodu vždy krátce před hlavním pelotonem cyklistů. Součástí této karavany, která se na některých diváckých místech zastaví a rozdá tam zajímavé dárkové předměty, bude moderátor Petr Říbal.

Každý si vybere svou trasu s ohledem na vlastní výkonnost
Letošní novinkou je rozdělení závodu do dvou částí. Kopcovitá etapa se pojede 15. června v Praze a Středočeském kraji a dává na výběr tři varianty trasy. Nejdelší měří necelých 131 km a má převýšení přes 1900 nastoupaných metrů. Poctivá klasika nabídne to nejlepší z Křivoklátských lesů a údolí Berounky. Střední trasa s délkou necelých 106 km a převýšením 1400 nastoupaných metrů bude zřejmě i tentokrát tou nejpopulárnější. Představuje výzvu v podobě několika stoupání a slibuje skvělou atmosféru v místech pro fanoušky. I na nejkratší trase bude možné zažít atmosféru Tour de France. Na 61 kilometrech se nastoupá něco přes 700 metrů. Chybět nebude vrchařský segment na Podkozí, sprint v Nenačovicích, dvě občerstvovačky a několik zón vyhrazených pro fandění.

Pro vítěze sprinterského segmentu napříč všemi trasami připravila Škoda Auto ojedinělou výhru: bude moci zažít pocity profesionálů na 14. etapě slavné Tour de France.

Novinkou roku 2024 bude horská etapa 17. srpna v Jihočeském kraji. Ta zavede závodníky do regionu jižních Čech a kopců Šumavy i Blanského lesa. Délka lehce přes 100 km a převýšení přes 2100 metrů představují skutečnou výzvu pro všechny, kteří se postaví na její start. Na krátké trase kopcovité etapy a na horské etapě je vypsána soutěžní kategorie Heroes pro jezdce na historických bicyklech, na střední trase pak nesoutěžní kategorie Gruppetto pro všechny, kdo si chtějí závod především užít a nemají ambice bojovat o špičkový výsledek.